امــروز به روایتـــــــــ تصـــــویر - دوشنبه 9 اردیبهشت

حاشیه سفر محمود احمدی نژاد به تبریز. (تسنیم) 


http://ap2.persianfun.info/img/92/2/Tasvir-9/1.jpgادامه مطلب

امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 517
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 9 ارديبهشت 1392 | 16:11 | نویسنده : |

 امــروز به روایتـــــــــ تصـــــویر - یکشنبه 8 اردیبهشت

ديدار هزاران نفر از كارگران با مقام معظم رهبری. (پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری)


http://ap2.persianfun.info/img/92/2/Tasvir-8/1.jpg
ادامه مطلب

امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 651
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 8 ارديبهشت 1392 | 16:58 | نویسنده : |

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 392
برچسب ها :

تاريخ : شنبه 19 اسفند 1391 | 7:39 | نویسنده : |

 خلاصه اخبار روز

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 462
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 16 اسفند 1391 | 7:54 | نویسنده : |

 

 

حکم اعدام چهار متهم پرونده اختلاس بزرگ تایید شد

 
 

دفتر دادستانی کل کشور روز یکشنبه، ۲۹ بهمن‌ماه اعلام کرد 

که حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی و سه تن دیگر از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از سوی دیوان عالی کشور تأیید شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، دفتر دادستانی کل کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برای متهمان ردیف اول تا چهارم پرونده فساد مالی حکم اعدام صادر شده است.

ناصر سراج، قاضی پرونده نیز در خصوص امکان اعتراض متهمان به احکام تأیید شده، به خبرگزاری فارس گفته است: «این احکام قطعی بوده و آماده اجرا است.»

دادستانی کل کشور همچنین از تأیید حکم حبس ابد رئیس بانک ملی شعبه کیش خبر داده و افزوده است: «حکم حبس ۱۰ سال و انفصال و شلاق و جزای نقدی و استرداد وجود مأخوذه دو نفر از معاونین سابق وزیر (که یکی از آنان رئیس سابق سازمان  ایمیدرو می‌باشد) و همچنین دو تن از مدیران کل وزارت راه تأیید شده است.»

بر اساس این اطلاعیه همچنین حکم حبس ابد معاون بانک صادرات گروه ملی صنعتی شعبه اهواز نقض شده است.

اطلاعیه دادستانی کل کشور پس از آن منتشر شد که از روز شنبه، ۲۸ بهمن‌ماه، اظهارات جداگانه مراجع قضایی و وکیل پرونده در مورد حکم مه‌آفرید امیرخسروی، متهم ردیف اول پرونده، ابهاماتی را ایجاد کرده بود.

آیت‌الله محسنی گرکانی، رییس دیوان عالی کشور روز ۲۸ بهمن‌ماه در گفت‌و‌گویی با سایت امنیتی «مشرق نیوز» تایید کرد که حکم اعدام مه‌آفرید امیر خسروی، متهم ردیف اول پرونده و یکی دیگر از متهمان تایید شده است.

به دنبال این اظهارات غلامعلی ریاحی، وکیل مدافع آقای امیر خسروی به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت: «من هم این خبر را شنیدم ولی وقتی به دفتر شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور که این پرونده در آن‌جا رسیدگی می‌شود مراجعه کردم، به من اعلام شد هنوز دادنامه‌ای که در خصوص این پرونده صادر شده حتی در دفتر دادگاه، ثبت نشده است.»

آقای ریاحی افزود که در این خصوص همچنین نزد رییس کل دفتر دیوان عالی رفته است که این مقام قضایی ضمن ابراز تعجب از نحوه انتشار خبر گفته است: «قرار بوده است که اخبار مربوط به این پرونده توسط سخنگوی قوه قضائیه اعلام شود، ولی ما هم از کم و کیف قضیه بی‌خبریم.»

پرونده  فساد مالی سه هزار ميليارد تومانی که از آن به «بزرگترين اختلاس در تاريخ ايران» ياد می شود مربوط به اتهامات فردی به نام «مه آفريد امير خسروی» صاحب مجموعه «گروه امير منصور آريا» است.

وی متهم شده که با استفاده از نفوذ خود و همکاری برخی افراد از جمله مقام‌های دولتی و نمايندگان مجلس اقدام به باز کردن اعتبارنامه‌های بازرگانی (ال‌سی‌های) جعلی و دريافت وام‌های کلان بانکی کرده‌است.

رسیدگی به این پرونده از اواسط مرداد سال ۱۳۹۰ آغاز و در نهایت بهمن‌ماه همان سال برای ۳۲ تن از متهمان این پرونده کیفرخواست صادر شد. بررسی این پرونده در ۱۳ جلسه دادگاه صورت گرفت که آخرین دادگاه رسیدگی ۱۲ تیرماه سال جاری برگزار شد.

شهریورماه سال جاری خبرگزاری فارس ازصدور حکم اعدام برای سه تن از متهمان این پرونده، از جمله آقای امیر‌خسروی خبر داد که این احکام برای اجرایی شدن باید به تایید نهایی دیوان عالی کشور می‌رسید.

دفتر دادستانی کل کشور در اطلاعیه خود آورده است که روند رسیدگی و جزئیات بیشتر سایر احکام این پرونده ۳۰ بهمن‌ماه از سوی غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه اعلام خواهد شد. 

 


امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 459
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1391 | 5:40 | نویسنده : |

 

دونده معروف آفریقای جنوبی به قتل دوست دخترش متهم شد

اسکار پیستوریوس دونده معروف آفریقای جنوبی که به او لقب "تیغ‌با" داده اند به اتهام قتل دوست دخترش دستگیر شده و قرار است در دادگاه حضور یابد.

سد دوست دختر قهرمان پارالمپیک در ساعتهای اولیه صبح پنجشنبه، ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه) در خانه او پیدا شد.

پیستوریوس برنده ۸ مدال از جمله ۶طلای پارالمپیک در رشته های دو ۱۱۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر است. او با شرکت در رشته دو ۴۰۰ متر و ۴در ۴۰۰ متر امدادی در المپیک لندن اولین کسی است که هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرده است.

سخنگوی پلیس آفریقای جنوبی گفته است:"من تایید می کنم زنی در اثر تیراندازی در خانه اسکار پیستوریوس کشته شده است."

وی گفت که این حادثه ساعت ۳ بامداد روی داده و افزود "به ما تلفن شد و ما به محل حادثه رفتیم. کسی که به ما تلفن زد همان مردی نیست که در بازداشت است."

سخنگوی پلیس گفته است:"ما نمی توانیم درباره وضعیت روحی او اظهار نظر کنیم چون او بعلت از دست دادن فرد که به بسیار نزدیک بوده دچار ضربه روحی شده است."

خانه اسکار پیستوریوس در حاشیه پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی و در شهرکی، که به گفته سخنگوی پلیس کاملا امن و تحت حفاظت است، واقع شده و دروازه امنیتی آن اجازه ورود به افرادی غیر از ساکنان شناخته شده شهرک را نمی دهد.

بر اساس گزارش برخی رسانه های آفریقای جنوبی "ریوا اِستین کمپ" دوست دختر سی ساله پیستوریوس قصد داشته قهرمان دو را برای روز والنتاین غافلگیر کند اما پیستوریوس به تصور اینکه دزدی وارد خانه شده به او شلیک کرده است.

اِستین کمپ که یک مانکن معروف آفریقای جنوبی بود، از سال گذشته با پیستوریوس دوست بوده و هفته گذشته در مصاحبه با ساندی تایمز، در توصیف پیستوریوس گفت که او "مردی بی نقص است که همیشه بهترین را برای دوست دخترش می خواهد."

در بیست و چهار ساعت گذشته، استین کمپ در توئیتر هیجان خود را به مناسبت روز والنتاین نشان داده بود.

او در رشته حقوق تحصیل کرده بود و بعد از حضور در یک برنامه تلویزیونی، یکی از مهمترین ستاره های در حال ظهور آفریقای جنوبی قلمداد می شد.

به نظر می رسد پیستوریوس درباره امنیت خود نگرانی هایی داشته است.

او در مصاحبه با روزنامه دیلی میل پیش از بازیهای المپیک گفته بود که در کنار رختخوابش یک هفت تیر و کنار پنجره اتاق خوابش یک مسلسل قرار داده است.

آفریقای جنوبی یکی از بالاترین آمار جنایت را در دنیا دارد و در آن کشور، نگهداری اسلحه برای امنیت شخصی امری رایج است.

پلیس تایید کرده که در محل حادثه یک قبضه هفت تیر نه میلی متری پیدا شده است.

قبل ار رسیدن ماموران پلیس، امدادگران در محل حادثه حاضر شدند اما استین کمپ در اثر اصابت چهار گلوله به سر و قسمتهای بالای بدنش، جان خود را از دست داده بود.

احتمال اینکه استین کمپ با دزد اشتباه گرفته شده باشد در رسانه های محلی مطرح شده اما پلیس این موضوع را تایید نکرده است.

پلیس آفریقای جنوبی در آخرین اظهارنظر در این مورد گفته شواهدی از ورود به زور به خانه دیده نمی شود و در زمان وقوع حادثه هم فقط پیستوریوس و استین کمپ در خانه بوده اند.

سخنگوی پلیس گفت که پیش از این، اتفاقاتی در منزل پیستوریوس روی داده بود اما در این مورد توضیح بیشتری نداد.

رسانه ها، اظهارات سخنگوی پلیس را به بروز خشونت در رابطه شخصی پیستوریوس و دوست دخترش تعبیر کرده اند.

تا این لحظه شواهد و یا اطلاعاتی که پلیس به رسانه ها داده تصویر روشنی از حادثه به دست نمی دهد گمانه زنی در مورد این حادثه ادامه دارد.

قرار است پیستوریوس فردا در دادگاه حاضر شود در حالی که معمولا متهمان در آفریقای جنوبی با این سرعت در دادگاه حضور نمی یابند.

پلیس گفته است آزادی با قید وثیقه را نمی پذیرد و بر اساس قوانین آفریقای جنوبی انتشار اخبار مربوط به پرونده تا زمانی که تحقیقات قضایی در جریان است ممنوع خواهد بود.

پیستوریوس بدون استخوان نازک‌نی متولد شده و در ۱۱ ماهگی، پزشکان هر دو پای او را با عمل جراحی قطع کردند.

او با استفاده از پروتزهایی از جنس الیاف کربن در المپیک ۲۰۰۴ آتن در رقابتهای دو و میدانی پارالیمپیک شرکت کرد و در ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر رکورد دار جهان است.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 410
برچسب ها :

تاريخ : جمعه 27 بهمن 1391 | 21:35 | نویسنده : |

 

جان کری: پاسخ محکم به کره شمالی پیامی برای ایران است

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا می گوید پاسخ محکم و معتبر به آزمایش هسته ای کره شمالی به ایران نشان می دهد که جامعه جهانی در مورد خلع سلاح هسته ای جدی است.

جان کری که پس از دیدار با ناصر جودت، وزیر خارجه اردن، با خبرنگاران صحبت می کرد گفت: "همان طور که این کار برای کره شمالی مجاز نیست، برای ایران هم مجاز نیست."

او گفت: "پاسخ ما به این مسئله، بر دیگر فعالیتهای هسته ای هم تاثیر خواهد گذاشت."

صحبتهای جان کری در واکنش به آزمایش هسته ای کره شمالی بود که روز سه شنبه، ٢٤ بهمن (١٢ فوریه) انجام گرفت.

کره شمالی هدف از انجام این آزمایش اتمی را "مقابله با خصومت وقیحانه ایالات متحده علیه حق مسلم جمهوری دموکراتیک خلق کره در پرتاب مسالمت‌آمیز موشک حامل ماهواره به فضا" عنوان کرد.

این آزمایش واکنش شدید جامعه جهانی را به همراه داشت و شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشستی اضطراری، آن را به شدت محکوم کرد و گفت برای واداشتن این کشور به ترک برنامه هسته‌ای خود، اقدامات جدیدی را مدنظر قرار خواهد داد.

به گفته جان کری، آمریکا توان خود را صرف این خواهد کرد تا سازمان ملل مجازاتهای سختی برای این رفتار "غیر مسئولانه و تحریک آمیز" در نظر بگیرد.

او گفت: "من فکر می کنم وقتی چیزی می گوییم باید معنایی داشته باشد و برای همین باید حرف خود را پیگیری کنیم."

"به دلیل اهدافی که کره شمالی دنبال می کند، برنامه هسته ای و موشکی این کشور تهدیدی برای آمریکا و صلح و ثبات جهانی است."امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 532
برچسب ها :

تاريخ : جمعه 27 بهمن 1391 | 21:33 | نویسنده : |

 

رئیس بازرسان آژانس انرژی اتمی: مذاکره با ایران به نتیجه نرسید

جدیدترین دور مذاکرات جمهوری اسلامی و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل مساله هسته‌ای ایران به نتیجه نرسیده است.

روز پنجشنبه، ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه)، هرمان ناکارتس، سرپرست هیات اعزامی آژانس بین المللی انرژی اتمی که پس از گفتگو با مقامات ایرانی به وین بازگشته بود، گفت که دو طرف به بررسی شکل و روند افزایش همکاری جمهوری اسلامی با آژانس پرداختند اما به نتیجه ملموسی نرسیدند.

آقای ناکارتس که ریاست مذاکره کنندگان آژانس در مذاکرات روز گذشته تهران را برعهده داشت، در عین حال گفت که تعهد آژانس به ادامه گفتگو متزلزل نشده و افزود: "تلاش خواهیم کرد تا اختلافات باقی مانده را نیز حل و فصل کنیم اما برای ارزیابی و تعیین مسیر پیشرفت مذاکرات، به زمان بیشتری نیاز است."

وی در عین حال افزود که "بر سر تاریخی معین برای دور بعدی مذاکرات توافقی صورت نگرفته است."

در همان‌ حال، به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - علی اصغر سلطانیه، نماینده جمهوری اسلامی در آژانس بین‌المللی، گفته است که بعضی از موارد اختلاف نظر در جریان مذاکرات روز چهارشنبه تهران مرتفع شد و توافق‌هایی بر سر "مدالیته" به دست آمد.

آقای سلطانیه گفت که "قرار شد طرفین پیشنهادهای جدیدی را که در این جلسه ارائه شده، بررسی و نظرات خود را در جلسه بعدی ارائه کنند."

ظاهرا موضوع اصلی اختلاف بین دو طرف، بازرسی آژانس از سایت نظامی پارچین در نزدیکی تهران است. آژانس بین المللی انرژی اتمی خواسته است تا جمهوری اسلامی اجازه دسترسی بازرسان آژانس به این سایت را بدهد.

آژانس بین المللی نسبت به فعالیت های هسته‌ای مرتبط با مقاصد نظامی در این محل مشکوک است اما مقامات جمهوری اسلامی گفته‌اند که پارچین یک مرکز اتمی نیست و در نتیجه، ایران ملزم نیست در چارچوپ پیمان منع گسترش جنگ افزارهای اتمی، اجازه بازرسی از آن را به آژانس بدهد.

یاس در مورد آلماتی

خبر بی نتیجه ماندن مذاکرات فنی ایران و آژانس در تهران در حالی انتشار می یابد که قرار است نمایندگان جمهوری اسلامی و کشورهای گروه ۱+۵ در روز ۲۶ فوریه در دور جدید مذاکرات در شهر آلماتی، جمهوری قزاقستان شرکت کنند.

آخرین دور مذاکرات دو طرف در ماه ژوئن سال گذشته در مسکو برگزار شد و بدون نتیجه پایان یافت.

در گذشته، ناکامی مذاکرات برای حل و فصل مساله هسته‌ای جمهوری اسلامی تشدید تحریم های بین المللی و یکجانبه را به دنبال آورده که به خصوص طی یک سال گذشته، ایرانیان را تحت فشار اقتصادی فزاینده قرار داده است.

کشورهای گروه ۱+۵ از ایران می خواهند به قطعنامه‌های مصوب شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل حاوی درخواست تعلیق برخی فعالیت‌های اتمی و همکاری نزدیکتر با آژانس عمل کند. به گفته این کشورها، سابقه فعالیت‌های اتمی جمهوری اسلامی، جامعه جهانی را نسبت به صلح آمیز بودن این برنامه‌ها ظنین کرده و ایران باید تا کسب اطمینان جهانیان در این زمینه، فعالیت های اتمی خود را متوقف کند.

کشورهای غربی جمهوری اسلامی را به تلاش برای ساختن بمب اتمی در پوشش برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای متهم کرده اند و ظاهرا اطلاعاتی را که در اختیار آژانس قرار داده اند، مبنای نگرانی در مورد فعالیت های سایت پارچین بوده است. اما ایران ضمن رد این اتهام، تاکید دارد که برنامه هسته ای این کشور برای مصارف پزشکی و تامین برق است.

کشورهای گروه ۱+۵ در درجه اول خواستار توقف غنی سازی اورانیوم تا ۲۰ درجه خلوص و خروج ذخایر این نوع اورانیوم از ایران هستند تا به گفته آنان، جمهوری اسلامی نتواند با ادامه غنی سازی این نوع اورانیوم، به مواد لازم برای ساخت بمب اتمی دست یابد.

آنان همچنین از فعالیت تاسیسات غنی سازی فردو در نزدیکی قم نگران هستند. این تاسیسات به منظور حفاظت امنیتی بیشتر، در داخل کوه ساخته شده است.

به گفته برخی ناظران، بی نتیجه ماندن مذاکرات ایران و آژانس چشم انداز مناسبی را برای موفقیت نشست آلماتی ترسیم نمی کند و به خصوص مانع از آن می شود تا جمهوری اسلامی با امتیاز مورد نظر خود در این نشست شرکت کند.

ایران در تلاش بوده است تا با رسیدن به توافق با آژانس، نشان دهد که برای حل و فصل پرونده اتمی خود حسن نیت دارد و به خصوص، این نظر را مطرح کند که پرونده اتمی این کشور هرگز نمی بایست به شورای امنیت، که نهادی سیاسی است، ارسال شود بلکه می بایست از طریق "مذاکرات فنی" با آژانس حل و فصل شود.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 366
برچسب ها :

تاريخ : جمعه 27 بهمن 1391 | 21:31 | نویسنده : |

 

ارتش آزاد سوریه: سرتیپ شاطری در حمله هوایی اسرائیل کشته شده است

در بیانیه ای که به نام ستاد فرماندهی مشترک ارتش آزاد سوریه منتشر شده اعلام شد که سرتیپ حسن شاطری (حسام خوشنویس) در حمله هوایی پانزده روز پیش اسرائیل به یک کاروان تسلیحاتی که از سوریه راهی لبنان بود کشته شده است.

در این بیانیه آمده است که علاوه بر سرتیپ شاطری، افراد دیگری نیز همراه او در این حمله کشته شده اند اما هویت آنان را مشخص نکرده است.

در بیانیه هایی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سفارت ایران در بیروت منتشر کرده اند نیز زمان کشته شدن سرتیپ شاطری مشخص نشده و از حمله کنندگان به او با عنوان تروریستهای مسلح و مزدوران رژیم صهیونیستی نام برده شده است.

ارتش آزاد سوریه در بیانیه خود، هيئت ایرانی بازسازی جنوب لبنان را که سرتیپ شاطری با نام مستعار حسام خوشنویس، ریاستش را به عهده داشت، پوششی برای فعالیتهای سپاه پاسداران در لبنان و سوریه قلمداد کرده است.

حمله ای که این بیانیه به آن اشاره می کند، سی ام ژانویه (یازدهم بهمن) گذشته رخ داد و دولت سوریه اعلام کرد که طی آن، جنگنده های اسرائیلی پژوهشگاهی نظامی را در حومه غربی دمشق و نزدیک به مرز لبنان بمباران کرده و طی آن، پنج نفر نیز کشته شده اند.

اسرائیل مسئولیت این حمله را پذیرفت اما یکی از شبکه های تلویزیونی اسرائیلی تصاویری ماهواره ای از این پژوهشگاه نظامی را منتشر کرد که نشان می داد ساختمانهای این مرکز آسیبی ندیده اند و تنها توقفگاه خودروهای این پژوهشگاه و مناطقی در کنار جاده آثار حمله هوایی را بر خود دارند.

پیش از آنکه دولت سوریه، حمله هوایی اسرائیل را اعلام کند، گزارشهایی منتشر شده بود حاکی از اینکه هدف جنگنده های اسرائیلی کاروانی حامل تسلیحات بوده که از سوریه به سمت لبنان حرکت می کرده است. هرچند این خبر را هیچ مرجع رسمی تایید نکرد، این گمانه مطرح شد که چه بسا کاروانی هدف قرار گرفته که تسلیحات شیمیایی سوریه را به لبنان حمل می کرده است، چرا که مقامات اسرائیلی پیشتر هشدار داده بودند که اگر احتمال دهند قرار است چنین تسلیحاتی از سوریه خارج شود و به دست حزب الله لبنان بیفتد، دست به حمله پیشگیرانه خواهند زد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 442
برچسب ها :

تاريخ : جمعه 27 بهمن 1391 | 21:29 | نویسنده : |


احتمال واريزهمزمان عيدانه ويارانه به حساب مردم 

 


احتمال واریز همزمان عیدانه 70 و 90 هزار تومانی دولت و مجلس به مردم و یارانه نقدی اسفندماه امسال وجود دارد. 

به گزارش خبرنگار مهر، براساس توافق دولت و مجلس، کمک اقتصادی به اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 20 هزار تومان بیشتر از سایر اقشار جامعه خواهد بود. برهمین اساس، هر ایرانی 70 هزار تومانی و اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 90 هزار تومانی به عنوان کمک اقتصادی شب عید دریافت خواهد کرد. 

براساس اطلاعات رسیده، احتمال واریز همزمان عیدانه 70 و 90 هزار تومانی دولت و مجلس به مردم و یارانه نقدی اسفندماه امسال (45 هزار و 500 تومانی به زاری هر نفر) در دهه اول آخرین ماه زمستان وجود دارد. 

در این صورت، به حساب خانوار دو نفره 231 هزار تومان، خانوار سه نفره 346 هزار و 500 تومان، خانوار چهار نفره 462 هزار تومان، خانوار پنج نفره 577 هزار و 500 تومان، خانوار شش نفره 693 هزار تومان، خانوار 7 نفره 808 هزار و 500 تومان، خانوار 8 نفره 924 هزار تومان ، خانوار 9 نفره یک میلیون و 39 هزار و 500 تومان و خانوار 10 نفره یک میلیون و 155 هزار تومان واریز خواهد شد. 

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بیش از 73 میلیون ایرانی این کمک را دریافت خواهند کرد. کل اعتبار کمک اقتصادی شب عید2.7 میلیارد دلار اعلام شده است که قرار است از صندوق توسعه ملی برداشت شود. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است این دلارها با نرخ مبادله‌ای تبدیل به ریال شوند تا در مدیریت بازار ارز نیز تاثیرگذار باشند. 

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 461
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 24 بهمن 1391 | 21:18 | نویسنده : |