نوشابه‏‌هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود.

 علاوه بر آیات و روایات امروزه از نظر علمى نیز مضرات مصرف مواد الکلى به اثبات رسیده است. دانشمندان به این واقعیت اعتراف داشته‏اند که از جمله آثار زیان بخش شراب، پیامد سویى است که روى مغز و عقل مى‏گذارد و آن را از کار مى‏اندازد. روشن است که با از بین رفتن عقل، پرده شرم و حیا دریده مى‏شود. در نتیجه میدان به دست غرایز حیوانى مى‏افتد. انسان به صورت حیوانى وحشى و لجام گسیخته درمى‏آید.

نوشابه‏‌هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود.

همانطور که امام رضا علیه السلام فرمودند: خدا شراب را بدان جهت حرام کرد که مایه فساد و بازداشتن عقل از درک حقایق و از بین بردن شرم و حیا است.

مشروبات الکلى به پنج دلیل از محرّمات شمرده مى شود:

دلیل اول - کتاب (قرآن)

در قرآن کریم آیات فراوانى وجود دارد که حرمت مشروبات الکلى را به زبان کنایه و یا موردى بیان مى کند، ولى ما به صریح ترین آنها مى پردازیم:

۱ـ «انّما الخمر و المیسر و الانصاب و الازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون؛ (مائده (۵) آیه ۹۰)

تحقیقاً شراب و انواع قمار و بت پرستى و یا سنگ هایى که براى قربانى نصب شده و چوبه هاى قرعه (براى کشف امور غیبى)، پلیدى از کارهاى شیطان است، از آن دورى گزینید، شاید رستگار شوید.»

۲ـ «انما یرید الشّیطان ان یوقع بینکم العداوة و البغضاء فى الخمر و المیسر...؛ (مائده (۵) آیه ۹۱) شیطان مى خواهد کینه توزى و دشمنى را از طریق شراب و قمار در میان شما بیفکند و تضادهاى داخلى را تشدید نماید و شما را از یاد خدا و نماز باز دارد، آیا باز هم دست از آن بر نمى دارید.»

۳ـ «یسئلونک عن الخمر و المیسر قل فیهما اثم کبیر و منافع للناس و اثمهما اکبر من نفعهما؛ (بقره (۲) آیه ۲۱۹)

تو را از شراب و قمار مى پرسند، بگو: در آن دو گناهى بزرگ است و سودهایى براى مردم و گناهشان از سودشان بیشتر است.»

به اجماع فقهاى شیعه و سنّى، شراب، نجس و حرمت آن محرز است. اکثر عالمان دینى مشروبات را حتى به نام دارو نیز تجویز نمى کنند، چرا که خداوند متعال شفایى در حرام قرار نداده است. تمام فقیهان اسلامى براى شراب خوار اجراى حد شرعى (هشتاد ضربه شلاق) را واجب نموده اند

دلیل دوم - احادیث نبوى و علوى (سنت)

در مجامع شیعه و سنّى، این حدیث معروف است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) ده گروه را لعنت کرده است که به گونه مستقیم یا غیر مستقیم در شراب سازى دخالت دارند: ۱ - کسى که درخت انگور را به نیت شراب غرس کند؛ ۲ - آن که بدین قصد از درخت تاک پاسدارى نماید؛ ۳ - خریدار مشروبات؛ ۴ - فروشنده آن؛ ۵ - کسى که مى نوشد؛ ۶ - کاسبى که از شراب فروشى پولى به دست مى آورد؛ ۷ - فشار دهنده انگور به انگیزه ساختن شراب؛ ۸ - افرادى که مشروبات را حمل و نقل مى کنند؛ ۹ - تحویل گیرنده آن؛ ۱۰ - ساقى یا کسى که شراب براى دیگرى مى برد. ( فروع کافى، چاپ جدید، ج ۶، ص ۴۳۰ – ۴۲۹)

در اسلام هیچ گناهى تا این حد نکوهیده نشده است. پیامبر (صلی الله علیه و آله) به حضرت على (علیه السلام) فرمود: «اگر همه گناهان را در خانه اى جمع کنند، کلید آن شراب است.» ( وسائل الشیعه، ج ۱۷، ص ۲۷۱)

امام على (علیه السلام) مى فرماید: «خداوند شراب و مى گسارى را براى سلامت عقل حرام کرده است.» ( نهج البلاغه، حکمت ۲۵۲)

امام صادق (علیه السلام) نیز فرمود: «اگر کسى دخترش را به شراب خوار بدهد مانند این است که او را در آتش انداخته است.» (وسائل الشیعه، ج ۱۷، ص ۲۴۹)

نوشابه‏‌هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود

دلیل سوم - عقل

برخى از عقلاى جهان به خصوص پزشکان متعهد بر اساس موازین عقلى و علمى و بلکه مشاهدات حسى معتقدند الکلِ مسکِر انسان را از حالت عادى خارج مى سازد و براى مدت زمانى او را در مستى و بى خبرى نگه مى دارد و در این حالت هرگونه عمل خطرناک و یا شرم آورى از وى امکان صدور مى یابد.

دلیل چهارم - اجماع

به اجماع فقهاى شیعه و سنّى، شراب، نجس و حرمت آن محرز است. اکثر عالمان دینى مشروبات را حتى به نام دارو نیز تجویز نمى کنند، چرا که خداوند متعال شفایى در حرام قرار نداده است. تمام فقیهان اسلامى براى شراب خوار اجراى حد شرعى (هشتاد ضربه شلاق) را واجب نموده اند.

دلیل پنجم - علوم طبیعى (علم پزشکى)

(منظور از علوم طبیعى، استنتاجاتى است که متفکران از آن دارند. هنگامى که علم خطرات و مضرّات شراب را کشف مى کند، عقل حرمت آن را اعلام مى دارد.)

از نظر علم پزشکى نیز حرمت شراب، محرز است، زیرا کتاب هاى متعددى درباره زیان هاى آن از سوى پزشکان دل سوز نوشته شده است.


امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,اجتماعی وحوادث, | بازدید : 432
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 4 دی 1391 | 3:55 | نویسنده : |

 

آشنایی با اسلحه فوق پیشرفته آمریکا

 

 رها فان | اشنایی با اسلحه فوق پیشرفته آمریکا+تصاویر

 

آشنایی با سلاح هوشمند و دقیق XM-25 که به تازگی ساخته و سربازان آمریکایی با آن مجهز شده اند

 

سربازان امریکایی به سلاح دستی جدیدی مجهز شده‌اند که می‌تواند با استفاده از یک مسافت‌سنج لیزری، هدف را هرجایی که پنهان شده باشد شناسایی کرده و گلوله‌های انفجاری را دقیقا بر فراز سر او پرتاب کند. نیروی نظامی آمریکا اسحله هوشمند جدیدی را معرفی کرده که می‌تواند در جنگ بر علیه طالبان به کمک سربازان این کشور بیاید.رها فان | اشنایی با اسلحه فوق پیشرفته آمریکا+تصاویر

به گزارش بلک ارمی ، این اسلحه XM-25 نام دارد و ارتش آمریکا معتقد است با کمک آن می‌توان سرنوشت جنگ‌ها را تغییر داد. این اسلحه از یک سیستم هدایت لیزری بهره می‌گیرد و می‌تواند طوری برنامه‌ریزی شود که گلوله‌های ۲۵ میلی‌متری با قدرت انفجاری بالا را دقیقا بالای سر هدف منفجر کند. ریچارد آدیت که در ساخت این اسلحه برای ارتش آمریکا همکاری داشته، می‌گوید: «ساخت این اسلحه یک قدم بسیار بلند محسوب می‌شود، چرا که برای اولین بار در یک اسلحه دستی از فناوری‌های هوشمند استفاده شده است».

رها فان | اشنایی با اسلحه فوق پیشرفته آمریکا+تصاویر

روش استفاده از این اسلحه به این صورت است که سرباز ابتدا هدف خود را پیدا می‌کند، با لیزر به سمت آن نشانه می‌رود تا به این صورت محدوده هدف مشخص شود، سپس سرباز یک نقطه هدف تنظیم شده دریافت می‌کند. در این هنگام کافی است هدف را تنظیم کرده و ماشه را بچکاند. در این صورت اگر شما با لیزر هدفی را در فاصله ۵۴۳ متری مشخص کرده باشید، اسلحه به طور خودکار گلوله را در سمت هدف به فاصله ۵۴۳ متر شلیک می‌کند که این مسافت ممکن است یک، دو یا سه متر کم یا زیاد شود تا گلوله مستقیما روی سر هدف قرار گیرد.


رها فان | اشنایی با اسلحه فوق پیشرفته آمریکا+تصاویر

این بدان معناست که این اسلحه را می‌توان در زمانی که هدف در پشت دیوار یا در یک خندق پنهان شده، استفاده کرد و آن را نابود کرد. این اسلحه در حال حاضر در اختیار سربازان آمریکایی مشغول به خدمت در افغانستان قرار گرفته و نیروی مخصوص انگلیسی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.
 
XM25 توسط کارخانه آمریکایی ATK و با کمک کارخانه مشهور آلمانی هکلر و کخ طراحی و ساخته شده است .
 
نارنجک انداز نیمه خودکار XM25 ( در اصطلاح کارخانه : اسلحه هجومی با نارنجک ترکش شونده در هوا ) نتیجه ای مستقیم از طرح آمریکایی XM29OICW می باشد که در سال ۲۰۰۴ بدلیل نرسیدن به هدف اصلی متوقف شده و به دو بخش مجزا تقسیم گشت :
کارابین کوچک ۵٫۵۶ میلیمتری XM8
نارنجک انداز نیمه خودکار ۲۵ میلیمتری XM25 به همراه سیستم هدفیابی و کنترل آتش XM104.
رها فان | اشنایی با اسلحه فوق پیشرفته آمریکا+تصاویر

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,خبرهای تازه از گوشه وکنار, | بازدید : 752
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 22 آذر 1391 | 5:16 | نویسنده : |

 ورود افسران اسرائیلی به خاک سوریه

 
آمریکا با مشاهده ناتوانی گروهک موسوم به «ارتش آزاد» سوریه چاره ای جز این ندید که از فرماندهان نظامی که از مهارت جنگ های خیابانی برخوردار هستند استفاده کند، بنابراین به افسران اسرائیلی روی آورد.
به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه خبری دام پرس سوریه، شکست های پی در پی گروهک موسوم به «ارتش آزاد » سوریه موجب شد آمریکا به ناتوانی آن اعتراف کرده و به استفاده از افسران با تجربه اسرائیل در زمینه جنگ خیابانی، متوسل شود.

در این میان با فاش شدن نفوذ ۴۰ افسر اسرائیلی به خاک سوریه بار دیگر پشت پرده عناصر مزدور گروهک تروریستی ارتش آزاد برملا شد و برکسی پوشیده نیست که این گروهک با استفاده از تعداد زیادی از مزدوران تروریست به مقابله با ارتش سوریه برخاسته است.

به نوشته دام پرس، ۴۰ افسر اسرائیلی پس از ورود به خاک سوریه به دو گروه ۲۰ نفره تقسیم شده و یک گروه از آنان به حلب واقع در شمال سوریه رفته و گروهی دیگر نیز راهی دمشق شده و در درگیرهای اخیر اطراف فرودگاه بین المللی این شهر دست داشتند.

آمریکا و ترکیه درحالی به گزینه استفاده از افسران اسرائیلی درسوریه متوسل شدند که

ارتش آزاد سوریه با وجود استفاده از تعداد زیادی از مزدوران خارجی، با شکست در برابر نیروهای ارتش سوریه، خسارت های زیادی را متحمل شده و از رسیدن به اهداف مورد نظر خود بازماند.

در این شرایط آمریکا با اعتراف به ناتوانی ارتش آزاد سوریه، چاره ای جز این نیافت که از فرماندهان نظامی که در جنگ های خیابانی مهارت دارند، استفاده کند از همین رو بهترین گزینه افسران صهیونیستی بودند که تجربه جنگ های متعدد در جنوب لبنان و غزه را پشت سر گذاشته اند.

آمریکا و ترکیه با این رویکرد، ۴۰ افسر صهیونیستی را با پشتیبانی افسران سازمان اطلاعات اسرائیل موسوم به موساد و همچنین سازمان اطلاعات ترکیه وارد خاک سوریه کردند.

در این میان این سوال مطرح است که این افسران چگونه وارد سوریه شدند؟

اطلاعات موجود در این مورد نشان می دهد که افسران بلندپایه سیا با فرماندهان ارتش ترکیه تماس گرفته و درخواست کردند که امکان گفت وگو با یکی از فرماندهان بلند پایه ارتش و نیز یکی از فرماندهان عالی رتبه سازمان اطلاعات ترکیه را برایشان فراهم آورند.

این درحالی بود که اطلاعاتی که آمریکا در اختیار داشت نشان می داد که ارتش سوریه، خسارت زیادی به ارتش آزاد وارد کرده تا جایی که فرماندهان ارتش آزاد از ادامه مبارزه بیم داشته و به فکر فرار افتاده اند و البته تعداد زیادی از آنان نیز پیش از این از صحنه نبرد با ارتش سوریه گریخته بودند بنابراین آمریکا به این نتیجه رسید که در صورت ادامه اوضاع کنونی، پیروزی بشار اسد حتمی خواهد بود پس چاره ای جز این نیست که ضربه ای سنگین بر رهبری سوریه وارد آید.

در این میان یکی از افسران سیا، راه حل وضع کنونی را ورود به فرودگاه دمشق و تسلط بر آن دانست و ترکها نیز با پیشنهاد او موافقت کردند؛ پس از آن دو طرف به بررسی چگونگی ورود به فرودگاه دمشق و فرماندهی این عملیات پرداختند زیرا با توجه به اینکه دمشق به عنوان پایتخت سوریه و مرکز قدرت فرماندهی سوریه به شمار می آید، ورود به فرودگاه آن آسان نخواهد بود.

پس از ارزیابی هایی که دو طرف در این خصوص به عمل آورند به این نتیجه رسیدند که ورود به فرودگاه دمشق باید از طریق جنگ های خیابانی صورت گیرد زیرا ارتش آزاد سوریه به جز این اقدام، کار دیگری نمی تواند انجام دهد اما توان فرماندهی این عملیات را ندارد.

در این شرایط بود که آمریکا در صدد توسل به فرماندهان نظامی برآمد که از مهارت فرماندهی جنگ های خیابانی برخوردار هستند و برای این کار هیچ کس را بهتر از افسران ذخیره و حاضر به خدمت ارتش اسرائیل نیافت.

به نظر آمریکا افسران اسرائیلی به دلیل جنگ های طولانی در جنوب لبنان و نیز غزه از مهارت جنگ های خیابانی برخوردار بوده و به خوبی می توانند آن را فرماندهی کنند.

این درحالی بود که ترکها با این پیشنهاد آمریکا مخالفت و اعلام کردند که ارتش آزاد با آن موافقت نخواهد کرد اما آمریکا اعلام کرد که حل این موضوع را به آن بسپارند.

آمریکا ترکیه را به فراهم کردن مقدمات دیدار با فرماندهان ارتش آزاد فراخوانده و اعلام کرد که عملیات ورود به فرودگاه دمشق، عملیات بزرگی است و چاره ای جز هماهنگی گسترده برای تحقق آن وجود ندارد.

بنابراین افسران سیا با موساد هماهنگ کرده و ۴۰ افسر اسرائیل را برای این عملیات در نظر گرفتند و قرار شد که ۲۰ نفر از آنان عازم ریف دمشق شده و فرماندهی این عملیات را برعهده بگیرند و ۲۰ نفر دیگر نیز در اتاق عملیات در حلب مستقر شده و آماده امداد فوری باشند.

اما مشکل اصلی نحوه برخورد با فرماندهی ارتش آزاد برای وارد کردن افسران اسرائیلی به خاک سوریه بود زیرا ممکن بود آنان با این موضوع موافقت نکنند بنابراین آمریکا در صدد برآمد با وعده کمک مالی، موافقت ارتش آزاد را جلب کند.

موافقت فوری ارتش آزاد با این موضوع، سازمان اطلاعات آمریکا را غافلگیر کرد و پس از آن، نقشه این عملیات طراحی و ماموریت هر یک از عناصر نیز مشخص شد و افسران اسرائیلی به سمت ریف دمشق و فرودگاه دمشق حرکت کردند اما قدرت و مهارت ارتش سوریه، آنان را غافلگیر کرد زیرا حدود سه هزار نفر از اعضای ارتش آزاد در این عملیات کشته شده و افسران صهیونیستی نیز با دو تلفات، از معرکه عقب نشینی کردند


امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,بین الملل, | بازدید : 387
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 20 آذر 1391 | 4:35 | نویسنده : |

 مربی پرتغالی برف تهران را نمی‌بیند!

پرونده ژوزه در پرسپولیس بسته شد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در جلسه با بازیکنان پرونده مانوئل ژوزه در پرسپولیس را تا حدودی بسته اعلام کرد.
 
پرونده ژوزه در پرسپولیس بسته شد
به نقل ازخبرگزاری فارس، محمد رویانیان با حضور در تمرین امروز پرسپولیس، ابتدا در جلسه‌ای با بازیکنان و سپس با یحیی گل‌محمدی سرمربی موقت پرسپولیس شرکت کرد.

در این جلسه که رویانیان از نتایج نیم‌فصل اول اصلا راضی نبود اعلام کرد که کار خود را در نیم‌فصل دوم با مربی ایرانی دنبال خواهد کرد و از صحبت‌های برخی بازیکنان نیز انتقاد کرد.

رویانیان در این جلسه از بسته شدن پرونده بازگشت ژوزه به پرسپولیس خبر داد و اعلام کرد که باشگاه به دنبال تعامل با این مربی برای فسخ قرارداد است به همین دلیل بازیکنان هم باید درباره این مربی عکس‌العمل تنش‌زا نشان ندهند.

علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا نیز به صورت جداگانه در این جلسه صحبت‌هایی را بیان کردند.

با توجه به جمع بندی نهایی جلسه امروز مدیرعامل با بازیکنان، پرونده ژوزه با سرخ پوشان به پایان رسیده، بنابراین به نظر می رسد سرمربی پرتغالی در آستانه فرا رسیدن فصل زمستان برف تهران را نخواهد دید و پس از جلسه دوشنبه ایران را ترک خواهد کرد.


ادامه مطلب

امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,ورزشی, | بازدید : 384
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 20 آذر 1391 | 4:31 | نویسنده : |

تصاویر زیر مربوط به نوجوان بدشانسی است که پاهایش آنقدر رشد کرده که در هیچ کفشی جا نمی شود. ژیائو منگ با وضعیت ژنتیکی مادرزادی به دنیا آمده است که در طی آن پاها به طور غیرطبیعی متورم می شود.

خانواده این نوجوان قادر به پرداخت هزینه های معالجه پاهای رو به رشد وی نیستند ولی اکنون بیمارستان کودکان شانگهای چین با کمک معلمان مدرسه و یک رسانه چینی می خواهند به صورت رایگان این پسر ۱۴ ساله را درمان کنند.

برنامه پزشکان این است که ابتدا قسمت های اضافی رشد یافته را برداشته و نیم سال را به وی فرصت دوران نقاهت بدهند. مرجله بعدی این است که به وی آموزش بدهند چگونه با پاهای جدید راه برود.

یکی از پزشکان اظهار دارد : ما می توانیم وضعیت وی را درمان کنیم و در نظر داریم اندازه آن را کاهش دهیم تا به اندازه نرمال شبیه شود.

 مرجع :پازل امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,خبرهای تازه از گوشه وکنار, | بازدید : 465
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 7 آذر 1391 | 6:19 | نویسنده : |

 

افزایش ۵ برابری قیمت در انتظار رایانه ای ها

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اعلام انتقاد این صنف از مصوبه اخیر دولت مبنی بر ممنوعیت موقت واردات کامپیوتر به کشور، افزایش چندین برابری قیمت کالاهای کامپیوتری و دامن زدن به وضعیت قاچاق را از جمله مهمترین تبعات این تصمیم عنوان کرد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، اواخر هفته گذشته و با تصمیم دولت، ثبت سفارش واردات ۷۵ قلم کالا که با عنوان "لوکس" و "غیرضرور" اعلام شده است به کشور متوقف شد که در این فهرست کالاهای دیجیتالی و رایانه ای نیز به چشم می خورد.

سید مهدی میر مهدی - رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح تبعات این تصمیم پرداخت و اظهار داشت: متاسفانه از اواسط هفته گذشته، فعالان صنف برای ثبت سفارش کالاهای خود مراجعه کرده و با مصوبه ممنوعیت و توقف واردات به کشور مواجه شدند و ما متاسفیم از اینکه تصمیماتی گرفته می شود که کسب و کارها زیر سوال می روند.

وی اظهار داشت: با این تصمیم شفاف سازی و ورود از کانال گمرک جای خود را به ورود کالاهای قاچاق به کشور خواهد داد و دولت باید متحمل هزینه بسیاری برای جلوگیری از قاچاق شود.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه با تاکید براینکه زیرساختهای طرح ملی دولت الکترونیک منوط به فناوری اطلاعات است و در اجرای آن باید از لوازمی استفاده شود که واردات آن متوقف شده است، خاطرنشان کرد: کالاهایی چون سرور، لپ تاپ، پی سی و حتی شبکه به عنوان اجزای کامپیوتری که اجازه ثبت سفارش ندارند همه دسترسی به اطلاعات را برای پیاده سازی طرح های بزرگی همچون دولت الکترونیک ممکن می کنند اما با توقف واردات این کالاها، بازهم باید شاهد هزینه های کاغذبازی و رفت و آمدهای غیرضرور درون شهری باشیم.

میرمهدی با بیان اینکه فناوری اطلاعات در سبد خانوار جای گرفته است، ادامه داد: امروز نمی توان خانواده ای را یافت که حداقل یک کامپیوتر در خانه خود نداشته باشد؛ حال با وجود این تصمیم دولت، خانوار ایرانی مجبور است که هزینه های هنگفتی برای برآوردن این نیاز متقبل شود؛ چرا که به خوبی شواهد نشان می دهد که در تولید کالایی مانند کامپیوتر به هیچ عنوان در کشور حرفی برای گفتن نداریم و تمامی قطعات و لوازم کامپیوتری وارداتی بوده و هست.

ورود قاچاق به بازار کامپیوتر

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با تاکید براینکه تاکنون در این صنف مقوله ای به نام قاچاق وجود نداشت و تمامی کالاها دارای برچسب طرح "شبنم" بوده اند، افزود: به دلیل پایین بودن تعرفه گمرکی در این صنف، کالای قاچاق وارد بازار نمی شود اما با اجرای مصوبه جدید، بزودی شاهد خواهیم بود که فعالان این صنف به سمت قاچاق روی آورند.

اقلام مهم کامپیوتری وارداتی است

وی گفت: دولت ابتدا باید فرآیندهای تولید داخل را پیاده سازی کرده و سپس جلوی واردات کالا را بگیرد اما در شرایطی نسبت به اجرای این مصوبه اقدام کرده است که تولیدکننده کامپیوتر در کشور وجود ندارد و تمامی اقلام کامپیوتری وارداتی است.

میرمهدی با اشاره به عدم حمایت دولت از تولید در این بخش و با بیان اینکه اقلامی مانند ماوس، کیبورد و مانیتور در ایران تولید می شود که توقف واردات آن مشکلی را به وجود نمی آورد، اضافه کرد: زمانی که تولیدکننده ای برای هارد، مادربرد، رم، سی پی یو، تبلت، لپ تاپ و سرور و شبکه وجود ندارد توقف واردات آن جای سوال دارد.

در حمایت از تولید هیچ اقدامی صورت نمی گیرد

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با بیان اینکه دولت چین در حمایت از تولید، حتی به تولیدکننده های زیرپله ای تسهیلات می دهد، گفت: در ایران در حمایت از تولید هیچ اقدامی صورت نمی گیرد و یک تولیدکننده برای اخذ مجوز تولید حداقل ۴ سال معطل می شود.

وی با تاکید براینکه به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی تمامی تولیدکننده های بخش کامپیوتر رو به تعطیلی آورده و با کمبود کالا مواجه شده اند تصریح کرد: ضرر و زیان ۷۰ میلیون ایرانی را به همراه خواهد داشت.

میرمهدی با بیان اینکه در سال تولید ملی، هیچ کار تولیدی در زمینه کامپیوتر صورت نگرفته است، گفت: هم اکنون و با گذشت ۸ ماه از سال، فعالان این بخش در حال پرداخت تاوان افزایش نرخ ارز هستند و توقف واردات نیز باعث افزایش تنش و ضرر و زیان فعالان در این بازار خواهد شد و در نهایت این ضرر به اقتصاد کشور وارد می شود.

افزایش قیمتها

وی گفت: تاوان این تصمیم غیرکارشناسی دولتمردان را مردم به عنوان خریداران نهایی باید پرداخت کنند و پیش بینی ها حاکی از آن است که در قیمت کالاهای کامپیوتری با ۳ تا ۵ برابر افزایش قیمت روبرو خواهیم شد چرا که آمار مصرفی در پی سی و تبلت و لپ تاپ در ایران بالا است و توقف واردات این کالاها منجر به افزایش قیمت و قاچاق آن به کشور خواهد شد.


امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار , | بازدید : 330
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1391 | 18:30 | نویسنده : |

 لوطي هاي سينماي ايران را بشناسيد

سيد ابوالفضل كه خود در لوطي گري شهره بچه رزمنده هاست مي گويد: پرستويي انسان بامعرفتي است كه بايد قدرش را در شرايط امروز سينما و تلويزيون بدانيم.

 
لوطي هاي سينماي ايران را بشناسيد

افکارنیوز_گروه فرهنگ و هنر/ميثم تولايي: اين روزها از هر جاي اين سينما خبرهاي بدي شنيده مي شود. بازيگري حرف از"حال طولاني" مي زند، يكي مي گويد اين سينما كثيف ترين سينماست و ... .

سينماي بعد از انقلاب، سينمايي است كه با تمام لوازم و اثاثيه قبل از انقلاب شكل گرفت، لوازمي كه شامل بازيگر و كارگردان نيز مي شود. از همين روست كه انتظار ديني، انقلابي داشتن از اين سينما دور از دسترس است. اگر امروز حرف هايي از مسائل پشت پرده سينما صفحه هاي اجتماعي بازيگران زن را در فضاي مجازي پر كرده است نبايد تعجب كرد!

اما در اين بين هستند با معرفت هايي كه پشت اين پرده قرمز سينما به كار خودشان مشغول هستند و كاري هم به حرف و حديث ها ندارند. آدم هايي كه همان نقش حاج كاظم آژانس شيشه اي را بازي مي كنند. سر زدن به جانبازان و ايثارگران، رسيدگي به وضعيت محرومان در يك روستا، رفتن به مناطق زلزله زده و خلاصه هر جايي كه لازم است از شهرتي استفاده شود به نفع مردم يا آن جايي كه آدميت لازم است اين افراد هستند.

"هستند اين آدم ها، اما كم اند"، پرويز پرستويي هايي كه اين روزها و در اين وضعيت سينما يك روز به عيادت نورالدين در بيمارستان مي روند، يك روز ميزشان را براي جمع آوري كمك به زلزله زدگان جلوي سينما آزادي مي گذارند و روز ديگر به روستايي دورافتاده در سيستان و بلوچستان سر مي زنند و زماني هم كه لازم باشد براي ساخت فيلمي درباره دفاع مقدس از جان مايه مي گذارند.

سيد ابوالفضل كاظمي، فرماندهي گردان ميثم كه به گردان لنگي هاي معروف است در گفت وگو با خبرنگار ما اين حرف را تصديق مي كند و از نقش ويژه پرويز پرستويي در پيگيري ساخت سريال"لنگي ها" مي گويد.

سيد ابوالفضل كه خود در لوطي گري شهره بچه رزمنده هاست مي گويد: پرستويي انسان بامعرفتي است كه بايد قدرش را در شرايط امروز سينما و تلويزيون بدانيم.


مرجع :افکارنیوز

 

تاوان این کم‌کاری را چه کسی باید پرداخت کند؟
مساله تحریم و نوسان ارز دو باد خزانی هستند که پیکر نحیف خودروسازی کشور را می لرزانند، اما سوال اینجا است که صنعتی با اشتغال حدود ۲ میلیون نفر که بزرگترین خودروسازی خاورمیانه به شمار می رود چرا باید بیدی باشد که با این بادها بلرزد؟ چرا این درخت نباید درخت تنومندی باشد که بقیه درخت های باغ صنعت در پناه آن از باد و طوفان در امان باشند؟
 
تاوان این کم‌کاری را چه کسی باید پرداخت کند؟

افکارنیوز گروه اقتصادی: حال و روز این روزهای صنعت خودروی ایران به بیماری می ماند که در سی سی یو بستری است، خیلی چشم ها دوخته شده تا این بیمار به بخش عادی منتقل شود. اما طبیبان می گویند برای این که این بیمار سرپا شود، نیاز به تنفس مصنوعی و تزریق تقویتی دارد.

برخی می گویند بیماری ناشی از یک باد ناموافق پاییزی است که بسیاری از بخش های دیگر صنعت را هم بیمار کرده و از طرفی برخی اعتقاد دارند که این باد سرد از قبل قابل پیش بینی بوده و ایراد از خود بیمار نحیف ما است که به موقع پیشگیری ها ی لازم را نکرده و به قدری خودش را تقویت نکرده تا با چنین بادی از پا درنیاید.

گویا واقعیت همین است، این که صنعت بزرگ خودروسازی کشور که بیشترین آمار اشتغال را به خودش اختصاص داده پیش بینی های لازم را برای این روزهای سخت نکرده بود و از فرصتهای خوبی که در اختیارش بوده بهره لازم را برده است.

مساله تحریم و نوسان ارز دو باد خزانی هستند که پیکر نحیف خودروسازی کشور را می لرزانند، اما سوال اینجا است که صنعتی با اشتغال حدود ۲ میلیون نفر که بزرگترین خودروسازی خاورمیانه به شمار می رود چرا باید بیدی باشد که با این بادها بلرزد؟ چرا این درخت نباید درخت تنومندی باشد که بقیه درخت های باغ صنعت در پناه آن از باد و طوفان در امان باشند؟

یکی از مسائلی که امروز صنعت خودرو از آن رنج می برد کمبود قطعه خودروهای تولیدی است به صورتی که مانع تراشی دولت فرانسه در تحویل قطعات ۴۰ هزار پژو ۲۰۶ ادامه تولید این خودرو را با مشکل مواجه کرده است.

اما با مباحثی که ذکر آن رفت می توان همه تقصیرها را به گردن تحریم ها انداخت، آیا صنعت دفاعی ما با وجود تحریم های بسیار شدیدتر و از سالهای دورتر و علیرغم نیاز به دانش فنی پیچیده تر، نتوانسته به یاری خدا و همت فعالان این بخش، نیازهای کشور را مرتفع سازد؟ چرا صنعت خودرو کشور طی چندین دهه فعالیت و حمایت های دولتی نتوانسته گام های رضایت بخشی در خودکفایی قطعات بردارد و اگر این امر انجام شده، بهانه تحریم، چه جایگاهی دارد؟

این انتقاد از آن جایی وارد است که چندی پیش روح ا... عباسپور سخنگوي کميسيون صنايع و معادن مجلس کم کاري هاي انجام شده از سوي خودروسازي ها در جهت افزايش ميزان داخلي سازي را تایید کرده بود.

آیا در این سالها متولیان خودرو اعتماد کافی به قطعه سازان داخلی داشته و حمایت لازم را از آنان داشته است؟ توانایی قطعه سازان نسبت به رقبای خارجی شان تا چه میزان است؟

یکی از قطعه سازان فعال کشور در این زمینه به افکارنیوز می گوید: من به جرات می توانم بگویم که مجموعه قطعه سازان داخلی توانایی تولید همه قطعات مورد نیاز خودروهای داخلی را دارند.

وی می افزاید: دانش فنی و زیرساخت های لازم برای تولید هر قطعه ای در کشور وجود دارد و در صورتی که حمایت های لازم و اعتماد بر تولید داخلی صورت گیرد از نظر افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده رشد چشمگیری خواهیم داشت.

این تولید کننده کشور بزرگترین مشکل قطعه سازان را بدهی خودروسازان به این بخش و نیز افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه در چند ماهه اخیر می داند و می افزاید: برای ما جای سوال است که در صورتی که کارخانه قیمت خودرو را به صورت نقد و حتی پیش از موعد تحویل از مشتری می گیرد، چرا بدهی های ما با تاخیر بسیار زیاد پرداخت می شود؟ و اینکه چه عواملی طی سالهای قبل موجب شد تا به جای اعتماد اصلی به قطعه سازان داخلی، بیشتر بر روی واردات قطعات تمرکز شود؟

در پایان گفت: شرایط حاضر شرایط تهدیدی است که خودروسازان آن را باید با تدابیر لازم از جمله بومی سازی دانش تولید و حمایت از قطعه سازان به فرصت تبدیل کنند. این بیمار تا خودش نخواهد
سرپا نخواهد شد.

موافقت‌مشروط ایران‌با بازدید آژانس‌ بین المللی 

 

بازتاب برگزاری رزمایش بزرگ «ولایت ۴» در ایران، ضرورت مذاکره ایران و آمریکا در شرایط کنونی، موافقت ایران با بازدید بازرسان آژانس از پارچین در صورت دستیابی به یک چارچوب مشخص، بازتاب سفر نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به ایران و اعلام رسمی شکایت عربستان از ایران، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
به گزارش افکارنیوز به نقل از «تابناک»، بخش مهمی از اخبار امروز مطبوعات جهان درباره ایران، به بازتاب برگزاری رزمایش «ولایت ۴» در شرق کشور اختصاص دارد.

در این رابطه، روزنامه «جروزالم پست» موضوع تنش ها در روابط ایران و آمریکا را پیش کشیده و می نویسد در میانه تنش های فزاینده میان تهران و واشنگتن بر سر واقعه پهپاد آمریکایی که هفته گذشته رخ داد، ایران از روز گذشته یک رزمایش بزرگ پدافند هوایی را در نیمه شرقی کشور آغار کرده است. این روزنامه به گستره جغرافیایی رزمایش مذکور و این نکته ارتش و سپاه به طور مشترک در برگزاری آن نقش دارند، اشاره کرده است. جروزالم پست همچنین شماری از جنگ افزارهای استفاده شده در این رزمایش را نیز مورد اشاره قرار داده و می نویسد این چندمین بار است که طی سال جاری، ایران اقدام به برگزاری مانور نظامی می کند. در این مطلب همچنین گوشه هایی از کشمکش ایران با آمریکا و رژیم اسرائیل بر سر برنامه هسته ای بیان شده است.

«رویترز»، «ای بی سی نیوز»، «نیشن»، «نیوز اینترنشنال» و «دیلی استار» از جمله دیگر مطبوعاتی هستند که امروز به خبر برگزاری این رزمایش پرداخته اند.اما بر خلاف تمرکز جروزالم پست بر تنش های ایران و آمریکا، روزنامه «نیویورک تایمز» در مطلبی به بررسی موضوع مذاکره ایران و آمریکا و نیاز و ضرورت چنین مذاکره ای پرداخته است. این روزنامه می نویسد در جریان مناظرات انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، میت رامنی بارها از کلمات «صلح» و «صلح آمیز» استفاده کرد، اما مردم آمریکا فریب وی را نخوردند و با انتخاب مجدد اوباما، جلوی وقوع جنگی دیگر با یک کشور مسلمان را گرفتند. نویسنده این مطلب در ادامه با اشاره به نکاتی از جمله اینکه مردم آمریکا دیگر از جنگ خسته شده اند و اینکه جنگ احتمالی با ایران اثرات بسیار مخربی را بر منطقه و بر منافع آمریکا بر جای خواهد گذاشت، از ضرورت مذاکره اوباما با ایران سخن گفته است. در این مطلب به نکته مهمی نیز اشاره شده و آمده: «در مقابل ایران، استفاده از دیپلماسی لازم است. دیپلماسی شامل پذیرفتن اسن است که برای گرفتن آنچه می خواهی، باید چیزی در ازای آن بدهی».خبرگزاری «رویترز» موضوع گفت و گوهای آتی میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی را مورد توجه قرار داده و نوشته ایران امیدوار است مذاکرات پیش رو با مقامات آژانس، به تهیه یک «چارچوب همکاری» منجر شود که در قالب آن بازرسان آژانس بتوانند درخواست خود برای بازدید از مرکز نظامی پارچین را نیز عملی سازند. در این مطلب به اختلاف نظرهای موجود میان ایران و آژانس بر سر موضوع پارچین و ادعاهای مقامات آژانس درباره این مرکز نظامی نیز اشاره شده است. رویترز منبع این خبر خود برای اعلام آمادگی ایران جهت بازدید از پارچین را، سخنان روز گذشته علی اکبر صالحی، وزیر خارجه ایران معرفی کرده است.روزنامه «حریت» ترکیه با اشاره به سفر نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به ایران و دیدار وی با مقامات کشور، از تمایل ایران برای بهبود و ارتقای روابط با این اقلیم خبر داده است. این روزنامه اشاره می کند که بخش عمده این روابط، در حوزه اقتصادی برقرار خواهد شد. در این مطلب به اظهارات محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران نیز اشاره شده که در دیدار با «نچیروان بارزانی» گفته بود تقویت روابط با اقلیم کردستان، می تواند به عراق سود برساند. حریت در مطلب خود بخش هایی از سخنان بارزانی و همچنین اظهارنظرهای سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با وی را بیان کرده است.در نهایت، چند روز پس از اعلام غیررسمی ادعای عربستان سعودی درباره تجاوز ایران به حریم دریایی این کشور، مطبوعات سعودی امروز به طور رسمی این موضوع را پذیرفته و اعلام کرده اند. از جمله، «عرب نیوز» می نویسد عربستان سعودی ایران را به تجاوز به حریم سرزمینی اش در نزدیکی میادین نفتی و گازی خلیج فارس متهم کرده است. به نوشته این روزنامه، نماینده این کشور در سازمان ملل اعلام کرده کشورش در حال بررسی نحوه واکنش به این اقدام ایران است.
 
 
کلاهبردار سابقه‌دار با فریب یکی از کارمندان بانک موفق به اختلاس ۳.۵ میلیارد تومانی شد.
 
اختلاس ۳.۵ میلیاردی با فریب کارمند بانک

به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس:  روز ۱۰ اسفند سال گذشته بازرسان یکی از بانک‌های دولتی با مراجعه به یکی از شعبات این بانک و بررسی اسناد مالی متوجه برداشت غیرمجاز چند میلیارد تومانی توسط یکی از کارمندان بانک شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع اختلاس و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای امور اقتصادی، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره بیست و هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، کارمند بازداشت شده در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان گفت: تمامی مبلغ اختلاس شده به میزان ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به حساب یکی از دوستانم به نام شهرام واریز کرده و او نیز پس از اطلاع از دستگیری من متواری شده است.

متهم در ادامه اظهارات خود و درباره نحوه آشنایی خود با شهرام به کارآگاهان گفت: شهرام از مشتری‌های بانک بود و من در سال ۱۳۸۹ در محل کار خود با او آشنا شدم. اوایل ارتباط من با شهرام تنها از طریق ملاقات در داخل شعبه بود.

وی ادامه داد: در طول این مدت از طریق صحبت ها و پیشنهاداتی که از سوی شهرام داده می‌شد اطلاع پیدا کردم که او قادر به جعل اسناد از طریق افراد مختلف و یا گرفتن و صدور مدارک شناسایی و حتی خارج کردن غیرقانونی افراد از کشور است؛ به‌تدریج ارتباط من و شهرام زیاد شد، به‌گونه‌ای که این ارتباط حالت خانوادگی پیدا و ما به صورت خانوادگی با یکدیگر رفت و آمد می‌کردیم.

متهم درباره علت موافقت خود برای انجام برداشت غیرمجاز مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی از سیستم بانکی به کارآگاهان گفت: اواسط بهمن سال گذشته بود که بنده مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان را به صورت غیرقانونی از حساب تعدادی از مشتری های بانک برداشت کردم که یکی از مشتریان با مراجعه به بانک در خصوص موجودی حسابش اعتراض کرد.

در حالیکه احساس خطر کرده بودم در تماسی که شهرام با من داشت، موضوع را با او در میان گذاشته و درخواست مشورت کردم؛ شهرام پیشنهاد اختلاس از بانک را مطرح و من نیز قبول کردم.

وی ادامه داد: قرار بود تا پس از برداشت پول از بانک شهرام مرا از طریق دوستانش و به صورت غیرقانونی از کشور خارج کند و مدعی بود که مرا از طریق کشور ترکیه به یک کشور آفریقایی و از آنجا به یک کشور اروپایی خواهد برد.

وی تصریح کرد: تصمیم گرفتیم تا پول ها را تبدیل به طلا و ارز کرده و پس از خروج من از کشور ، شهرام از طریق یکی از دوستانش آنها (طلا و ارز ) را به کشوری که ما می‌رویم انتقال دهد.

متهم در خصوص نحوه انجام اختلاس و دستگیری خود نیز به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۱ روز ۱۰ تیر مبلغ ۳۵ میلیارد ریال را به حساب شهرام واریز اما همان روز ناگهان بازرسان بانک، بدون اطلاع قبلی و جهت بررسی سندهای مالی در شعبه حاضر شدند و پس از بررسی سندهای مالی من و اطلاع از موضوع، دیگر اجازه خروج از بانک را به من ندادند.

وی افزود: در طی مدتی که هنوز در بانک بودم با شهرام تماس گرفته و به او عنوان کردم که گرفتار شدم اما زمانیکه مجددا با وی تماس گرفتم، متوجه شدم که تلفن همراهش را خاموش کرده است.با توجه به اظهارات کارمند بانک، کارآگاهان با شناسایی هویت شهرام متولد ۱۳۵۲ اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری است که چندین سابقه دستگیری در سال‌های ۸۸ و ۸۹ دارد.

بررسی سوابق متهم نشان داد که متهم با برقراری رابطه دوستی با کارکنان بانک و از طریق اغفال آنان، ضمن معرفی خود به عنوان تاجر طلا و یا وارد کننده خودرو به کشور، به مرور زمان این افراد را مجاب به همکاری با خود کرده تا مبالغ کلانی را به صورت غیرقانونی از سیستم بانکی خارج و به حساب وی واریز کنند که پس از عدم موفقیت در موارد گذشته، پس از آزادی از زندان مجددا با همان شیوه و شگرد اقدام به ایجاد ارتباط با یکی دیگر از کارمندان بانکی کرده و پس از واریز شدن مبلغ ۳۵ میلیارد ریالی به حسابش متواری می‌شود.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که شهرام به محض واریز مبلغ فوق به حساب بانکی اش بلافاصله اقدام به خرید سکه، طلا و ارز کرده و پس از اطلاع از دستگیری همدست خود، بلافاصله محل سکونت خود را نیز تغییر داده است.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده، گفت: با توجه به آنکه شناسایی و دستگیری متهم اصلی پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره ویژه مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم متواری پرونده از سوی مقام قضاییصادر شده است ؛ لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی هویت متهم تحت تعقیب پلیس آگاهی شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص مخفیگاه، محل‌های تردد و یا دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهم را از طریق شماره تلفن‌های ۵۱۰۵۵۲۱۰ ، ۵۱۰۵۵۳۴۵ و ۵۱۰۵۵۳۴۴ در اختیار کارآگاهان اداره ویژه مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

بازار طلا و سکه همچنان در رکود

 

با توجه به در پیش رو بودن ماه محرم، بازار طلا و سکه دچار رکود فصلی شده و خرید و فروش آن رونق چندانی ندارد.
به گزارش افکارنیوز، محمد کشتی‌آرای، رییس اتحادیه کشوری طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که قیمت‌ها در بازار طلا و جواهر تغییر چندانی نکرده است، اظهار کرد: قیمت‌ها نسبت به روز گذشته نوسانی را شاهد نبوده و همچنان در رکود و کساد به سر می‌برد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به کاهش قیمت‌ها دلیل رکود در بازار خرید و فروش چیست؟ گفت: در حال حاضر به دلیل پیش رو بودن ماه محرم تا ۲۰ روز آینده خرید و فروش طلا کاهش می‌یابد و بازار دچار رکود فصلی می‌شود.

کشتی‌آرای درباره قیمت انواع سکه و طلا در بازار تصریح کرد: امروز قیمت سکه تمام یک میلیون و ۲۱۰ هزار تومان، نیم سکه ۶۱۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۱۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱۷۵ هزار تومان است.

به گفته رییس اتحادیه کشوری طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف، همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازارهای داخلی ۱۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان، هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۵۳۶ هزار تومان، هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵۴۸ هزار تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۳۲ دلار است.
اوباما خواستار مذاکره مستقیم آمریکا و ایران
کارشناس مطرح آمریکایی با انتقاد از عملکرد اوباما و بررسی مشکلات آمریکا در خاورمیانه، نوشت: اوباما بیشتر خواستار مذاکره با ایران است و آغاز مذاکرات دوجانبه آمریکا-ایران نهایتاً به ضرر آمریکا است.
به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، پایگاه تحلیلی «نشنال ریویو» در مقاله ای به قلم «الیوت آبرامز»، کارشناس مطرح آمریکایی، دراین باره نوشت: با توجه به برنامه‌های اوباما برای چند ماه آینده، وی هم اکنون باید توجه ویژه‌ای به بحران در خاورمیانه داشته باشد. مهم‌ترین موضوع دراین زمینه، مسئله ایران است. به رغم تمام مذاکرات و گفتگوهای صورت گرفته، ایران همچنان به نصب سانتریفیوژهای خود و غنی سازی اورانیوم ادامه می دهد. اگر برنامه هسته ای ایران را متوقف نسازیم، این کشور به راحتی می‌تواند به اهداف مورد نظر خود دست یابد.

* برنامه هسته‌ای ایران مهم‌ترین موضوعی است که اوباما باید به آن توجه داشته باشد

همان طور که ذکر شد، برنامه هسته‌ای ایران به عنوان مهم ترین موضوع در رابطه با بحران در خاورمیانه محسوب می‌شود. اوباما طی چندماه اخیر بارها به لزوم متوقف ساختن برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرده است، اما صحبت‌های وی در این زمینه در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی بود و می‌توان آن را به عنوان یک وعده انتخاباتی به حساب آورد. درحال حاضر شایعات درباره مذاکرات پنهانی دراین باره همچنان ادامه دارد و یک روزنامه اسرائیلی مقاله ای را درباره انتخاب «والری جارت»، مشاور ارشد اوباما، به عنوان فرد مذاکره کننده با ایران به چاپ رسانده است. «جان کری» و «هیلاری کلینتون» واقعاً چه فکری دراین باره کرده اند؟ تا آنجایی که من می‌دانم، کاخ سفید این موضوع را تکذیب کرده است. ساده ترین راه فرار برای اوباما توافق و سازش با ایران است. او سپس می تواند ادعا کند که مشکلات هسته ای ایران را حل کرده و یا لااقل آن را به تأخیر انداخته است.

* جدال میان دموکرات‌ها و جمهوری خواهان بر سر مسئله ایران

همچنین انتظار می‌رود که جمهوری خواهان با تصمیم‌گیری اوباما که به ایران اجازه خواهد داد تا به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد، مخالفت کنند. جمهوری خواهان از جمله میت رامنی، تمایل فراوانی به اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دارند، قطعنامه‌هایی مبنی بر تعلیق غنی سازی اورانیوم و خروج کامل اورانیوم غنی شده از ایران. توافق اوباما با ایران بر سر مسئله غنی سازی اورانیوم به ایران این اجازه را خواهد داد تا روند برنامه هسته ای خود را تکمیل نموده و با نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر، فعالیت‌های خود را در تأسیسات فردو و نطنز گسترش دهد. جمهوری خواهان قطعاً باید با اقدامات و تصمیم‌گیری‌های اوباما در این زمینه مخالفت کنند. از طرفی دیگر، رهبران ایران نیز با هرگونه توافق و سازش با آمریکا مخالفت خواهند کرد و این امر اوباما را با مشکلاتی بیشتر روبرو خواهد ساخت.

درواقع، اوباما باید یا به ایران اجازه دهد که پیشرفت در روند برنامه هسته‌ای خود را ادامه دهد و یا از گزینه‌های موجود که حمله نظامی را نیز شامل می شود، استفاده کند. پنتاگون براین عقیده است که حمله آمریکا به ایران باید تنها چند هفته به طول انجامد و یک جنگ کوچک تلقی شود، بنابراین با توجه به این موضوع، اهمیت حمایت از اسرائیل به منظور حمله به ایران بیش از پیش نمایان می شود. اما به نظر می رسد که اوباما بیشتر خواستار مذاکره با ایران است و آغاز مذاکرات دوجانبه میان آمریکا و ایران موضوعی است که نهایتاً به ضرر آمریکا تمام خواهد شد.* برنامه آمریکا برای مداخله مستقیم در امور سوریه

در مورد مسئله سوریه، اوباما باید حساسیت سیاسی خود درباره مداخله مستقیم آمریکا درامور این کشور را کنار بگذارد. حدود چهل هزار نفر در سوریه کشته شده اند و این بدین معناست که جنگ داخلی باید پایان یابد و بشار اسد نیز برکنار شود. من معتقدم که تلاش های کنونی به منظور احیای دوباره اپوزیسیون سوریه، می تواند به عنوان مقدمه ای برای آغاز اقدمات مستقیم آمریکا دراین کشور از طریق سازمان سیا محسوب شود. آمریکا باید حملات سری به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیز مخالفان در سوریه را در دستور کار خود قرار دهد.* بهار عربی و مسئله اسرائیل و فلسطین، دو موضوعی هستند که از اهمیت ویژه ای برخوردارند

بهار عربی و مسئله اسرائیل و فلسطین دو موضوع دیگری هستند که آمریکا باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشد. این دو موضوع به عنوان بحران به حساب نمی آیند، اما بهار عربی موضوعی است که اوباما باید درصدد سازگاری و هماهنگی با آن برآید. اوباما به هیچ وجه قصد ندارد تا با رژیم های جدید در جهان عرب بر سر موضوعاتی مانند آزادی های مذهبی، آزادی بیان و رسانه ها و نقش اسلام در جامعه، به بحث و جدال بپردازد.

درباره مسئله اسرائیل و فلسطین، آمریکا باید اقدامات موثری را دراین زمینه پیگیری کند. به عقیده من، سال آینده و پس از انتخابات اسرائیل، مذاکراتی دراین باره شکل خواهد گرفت. انتخابات ۲۲ ژانویه در اسرائیل باعث ایجاد جوی آرام تا زمان تشکیل ائتلاف جدید در اول ماه مارس خواهد شد. علی رغم آنکه هیچ گونه توافقی دراین زمینه حاصل نخواهد شد، اما اوباما باید با ائتلاف جدید اسرائیل درباره مسئله فلسطین به بحث و مذاکره بپردازد. سیاست های کنونی اوباما مبنی بر پافشاری برای ایجاد یک توافق میان اسرائیل و فلسطین ممکن است به شدت سیاست های وی در دور اول ریاست جمهوریش نباشد، اما او همچنان بر تأسیس نهادهایی فعال در کرانه باختری که شاید روزی بتوانند اساس یک دولت و کشور را دراین ناحیه شکل دهند، پافشاری می کند.* دولت اوباما با کمبود نیروی متخصص روبرو است

سرانجام، اوباما با یک مشکل دیگر مبنی بر کمبود نیروی متخصص در دولت خود روبرو است. چندین مشاور و متخصص باتجربه و کارآزموده به زودی وزارت امور خارجه را ترک خواهند کرد، مشاورانی ازقبیل: «جفری فِلتمن»، «جیم جفری» و «بیل بِرنز». چه کسی به عنوان مشاور وزیر امور خارجه در زمینه مسائل خاورمیانه معرفی خواهد شد؟ آیا اوباما دوباره از افراد قدیمی و باتجربه در حزب دموکرات مانند «مارتین ایندیک» و «دنیس راس» استفاده خواهد کرد؟ درهفته های آینده شاهد خبرهایی درباره تجهیز مخالفان در سوریه و آغاز مذاکرات دوجانبه میان آمریکا و ایران خواهیم بود.
بحران بی سابقه در بی‌بی‌سی
تهمت بی‌بی‌سی به یکی از سیاستمداران کهنه‌کار انگلیسی آن هم در شرایطی که یکی از مدیران باسابقه آن خود آلوده به همین مشکل اخلاقی بوده و گاف‌های مشابه، این شبکه خبری را در بحرانی بی‌سابقه فرو برده است.
 
بحران بی سابقه در  بی‌بی‌سی
به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، هفته نامه «تایم» در مطلبی به بحران موجود در شبکه خبری بی‌بی‌سی پرداخت و نوشت: این نهاد که به برتری ژورنالیستی و خروجی‌‌های خلاقانه و باکیفیت شهره بود، اکنون در مرکز طوفان رسانه‌ای قرار گرفته است. موضع‌گیری دفتر نخست وزیری انگلیس نیز نشان‌دهنده میزان آسیبی‌ است که این طوفان می‌تواند وارد کند. البته بی‌بی‌سی جان سالم به در خواهد برد، اما سازمانی که باقی می‌ماند، کاملا متفاوت خواهد بود چراکه برخی از شخصیت‌های آشنای آن بر کنار خواهند شد.

تایم با اشاره به اینکه این بحران کاملا تقصیر خود بی‌بی‌سی است، افزود: اتهامات ماه گذشته مبنی بر اینکه بی‌بی‌سی نه تنها از فساد اخلاقی «جیمی سویل»، مجری و ستاره سابق خود چشم‌پوشی کرده، بلکه احتمالا سهوا با گماردن او به عنوان سرپرست نوجوانان،‌ به کار ناشایست او قوت بخشیده است که این امر نشان‌دهنده ناکامی‌ها و ضعف‌های تاریخی و بزرگ مدیریت این سازمان است.

در بخش دیگری از این مطلب آمده: مدیریت بی‌بی‌سی در سال ۲۰۱۲ تحت مدیرکلی «جرج انتویسل» می‌توانست التیامی برای این زخم‌ها باشد. اما برنامه «نیوزنایت» در ۲ نوامبر با پخش گزارشی لرد «آلیستر مک‌آلپاین»، یکی از سیاستمداران کهنه‌کار انگلیسی در عصر «مارگارت تاچر» به کودک‌آزاری متهم کرد. این ادعا اشتباه بود. در نتیجه، این سیاستمدار با صدور بیانیه‌ای به این اتهامات توهین‌آمیز اعتراض کرد. روز بعد، انتویسل با حضور در برنامه «تودی» اعلام کرد، به‌رغم اینکه سردبیر بی‌بی‌سی است، پیش از پخش برنامه با او در این باره مشورت نشده است. با این حال، غروب آن روز، انتویسل - تنها پس از ۵۴ روز مدیرکلی بی‌بی‌سی - به این نتیجه رسید، استعفا، تنها راه پیش روی اوست.

تایم نوشت: هر کسی که فکر کند، استعفای انتویسل مشکل را حل کرده، نمی‌داند بی‌بی‌سی به‌رغم استعداد تبدیل بحران‌ها به نمایش‌های دراماتیک، ماجراهای «خود» را به بحران تبدیل می‌کند. در همین راستا نیز از «هلن بوئدن» و « استیو میچل»، مدیران خبر بی‌بی‌سی خواسته شد، در طول مدتی که رسوایی سویل بررسی می‌شود، کنار بایستند. این دو به عنوان دو تن از تصمیم‌سازان قدیمی بی‌بی‌سی از زنجیره موضوعات مربوط به سویل کنار گذاشته شدند. از طرف دیگر، «پیتر ریپون»، دبیر برنامه «نیوزنایت» نیز در طول تحقیقات درباره پرونده سویل و اتهامات بی‌اساس علیه مک آلپاین در آستانه اخراج قرار دارد. اکنون، نقش بوئدن و میچل باید به طور موقت توسط دو تن از همکاران آنها با نام‌های «فران آنسوئرس»، مسئول گردآوری اخبار بی‌بی‌سی و «کری توماس»، دبیر برنامه «تودی» پر شود.

در بخش دیگری از مطلب تایم آمده: البته برنامه «تودی» بی‌بی‌سی با این بحران نا‌آشنا نیست. در سال ۲۰۰۳ نیز بی‌بی‌سی با دولت وقت حزب کارگر بر سر یکی از گزارش‌های «تودی» درگیر شد؛ گزارشی که در آن حزب کارگر به غلو کردن درباره پرونده عراق متهم شد تا به این طریق بتواند حمایت مردمی برای اقدام نظامی علیه صدام حسین را کسب کند. پس از این ماجرا، در سال ۲۰۰۴، «گاوین داویس» از سمت خود به عنوان مدیرکل بی‌بی‌سی استعفا داد.

تایم با بیان اینکه بی‌بی‌سی نمی‌تواند به ثبات برسد مگر اینکه ریشه واقعی همه این آشفتگی‌ها را بیابد، علت همه این معضلات را بحران هویت این شبکه خبری عنوان کرد و نوشت: مالیات دهندگان انگلیسی از بی‌بی‌سی حمایت می‌کنند. در عوض، این شبکه خبری در تلاش است تا چیزی برای همه افراد تهیه کند؛ از اخبار و مسائل روز گرفته تا تخیلات و داستان‌های دراماتیک، از پوشش بازی‌های المپیک تا پخش روزانه مباحث پارلمانی. بی‌بی‌سی به دنبال آن است تا با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف انگلیس، به توده مردم خدمات ارائه دهد.

در ادامه این مطلب آورده شده؛ رقبای بی‌بی‌سی که به کوچک شدن این شبکه خبری علاقه‌مند هستند، امیدوارند از ضعف کنونی آن بهره‌برداری کنند. لرد «کریس پاتن»، مدیر برنامه «تراست» بی‌بی‌سی اکنون به خاطر انتخاب «انتویسل» و توافق با پرداخت حقوق یکساله به این مدیر اخراج شده، مورد انتقاد قرار دارد و باید با درخواست‌ها برای استعفای خود مواجه شود و در عین حال روند انتخاب مدیر کل بعدی را سرعت ببخشد. البته او در این مسیر کار دشواری را پیش رو دارد چراکه بسیاری از کاندیداهای احراز این پست سال گذشته به خاطر «انتویسل» کنار گذاشته شدند. علاوه بر این، بسیاری از اعضاء داخلی بی‌بی‌سی به خاطر رسوایی سویل و اشتباه برنامه نیوزنایت، به این پرونده آلوده شد‌ه‌اند، حتی اگر مستقیما درگیر آن نبودند.

تایم در پایان نوشت: شبکه خبری بی‌بی‌سی اکنون «نیک پولارد»، رئیس سابق شبکه خبری «اسکای» را منصوب کرده تا به این طریق پرس‌وجوهای خود درباره تصمیم برنامه «نیوز نایت» برای متوقف کردن تحقیقات پیرامون پرونده فساد اخلاقی سویل را ساماندهی کند. احتمالا این شبکه خبری باید برای تعیین مدیری که به آن نیازمند است، جاهای دور از ذهنی را جستجو کند.

 

 

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,خلاصه اخبارداغ روز, | بازدید : 426
برچسب ها :

تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1391 | 18:20 | نویسنده : |

 قیـمت بلیـت هواپیـما 65% افزایـش یافـت !


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


ایسنا: نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی به طور میانگین ۶۵ درصد افزایش یافت و از دیروز (سه‌شنبه 16 آبان 91) اعمال شد که نرخ های جدید مسیرهای پروازی برخی از شرکت‌های هواپیمایی که اعلام شده است را در ادامه این ایمیل خواهید دید.

سید عبدالرضا موسوی، رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور با اعلام این خبر افزود: طبق ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، از ۱۶ آبان ماه نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی به طور میانگین ۶۵ درصد افزایش یافته و با نرخ جدید اعمال می‌شود. وی افزود: این رقم با توجه به مسیرهای مختلف و مسافت‌های متفاوت کمتر و یا بیشتر می‌شود. ایشان تاکید کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این میزان افزایش را تایید کرده است.

به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش ۶۵ درصدی نرخ بلیت پروازهای داخلی، به عنوان نمونه، در حال حاضر بلیت تهران - کیش که تا ۱۵ آبان ماه ۱۰۰ هزار تومان بود، از این به بعد به قیمت ۱۷۰ هزار تومان از سوی شرکت‌ها به فروش خواهد رسید. بر اساس این گزارش پایین‌ترین قیمت بلیت 50 هزار تومان و بالاترین نرخ 204 هزار و 500 تومان است.

بنا به این گزارش در حالی موسوی این خبر را عصر روز دوشنبه به ایسنا داد که پیش از این مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری خبر از افزایش نرخ بلیت را داده بودند اما آخرین رایزنی‌ها حکایت از افزایش تا سقف ۵۰ درصدی داشت. البته در همین زمینه شرکت‌های هواپیمایی مصرا خواستار افزایش بیش از ۷۵ درصدی بوده و عنوان می‌کردند که پس از قطع ارائه ارز با نرخ دولتی به ایرلاین‌ها آنها به شدت دچار ضرر شده و دستکم قیمت بلیت باید دو برابر شود.

طی هفته گذشته که بحث افزایش نرخ بلیت مطرح شده بود آژانس‌های فروش بلیت عنوان می‌کردند که شرکت‌های هواپیمایی از فروش بلیت برای پروازهای با تاریخ‌های آینده خودداری کرده و منتظر بالارفتن نرخ بلیت هستند. گفته می‌شود شرکت‌هایی که از قبل بلیت با نرخ سابق فروخته‌اند با توجه به نرخ‌های جدید پیش از پرواز مابه‌تفاوت آن را از مسافران دریافت خواهند کرد.


نرخ پروازهای تهران به نقاط دیگر کشور:

تهران - آبادان 118 هزار و 400 تومان

تهران – اردبیل 96 هزار و 400 تومان

تهران – ارومیه 110هزار تومان

تهران – اصفهان 94 هزار و 300 تومان

تهران – اهواز 104هزار و 800 تومان

تهران – بندرعباس 177 هزار و 200تومان

تهران – بوشهر 136هزار و 300 تومان

تهران – بیرجند 138 هزار و 400 تومان

تهران – تبریز 102 هزار و 700 تومان

تهران – چابهار 202 هزار و 400 تومان

تهران – دزفول 96 هزار و 400 تومان

تهران – رشت 96 هزار و 400 تومان

تهران – زاهدان 170هزار و 900 تومان

تهران – ساری 96 هزار و 400 تومان

تهران – شهرکرد 97 هزار و 400 تومان

تهران – شیراز 126 هزار و 800 تومان

تهران – عسلویه 162 هزار و 500 تومان

تهران – قشم 184 هزار و 600 تومان

تهران – کرمانشاه 96 هزار و 400 تومان

تهران – کیش 170هزار و 900 تومان

تهران – گرگان 96 هزار و 400 تومان

تهران – ماهشهر 115 هزار و 300 تومان

تهران – مشهد 131 هزار تومان

تهران – یزد 100 هزار و 600 تومان


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


نرخ پروازهای مشهد به نقاط دیگر کشور:

مشهد – اردبیل 162 هزار و 500 تومان

مشهد – ارومیه 194 هزار تومان

مشهد – اصفهان 142 هزار و 600 تومان

مشهد – اهواز 181 هزار و 400 تومان

مشهد - آبادان 191 هزار و 900 تومان

مشهد – بندرعباس 168 هزار و 800 تومان

مشهد – بوشهر 178 هزار و 300 تومان

مشهد – بیرجند 94 هزار و 300 تومان

مشهد - تبریز 184 هزار و 600 تومان

مشهد – چابهار 181 هزار و 400 تومان

مشهد – دزفول 184 هزار و 600 تومان

مشهد – رشت 147 هزار و 800 تومان

مشهد – زاهدان 130 هزار تومان

مشهد – ساری 107 هزار و 900 تومان

مشهد - سبزوار 50 هزار تومان

مشهد – شهرکرد 155 هزار و 200 تومان

مشهد - شیراز 159 هزار و 400 تومان

مشهد - عسلویه 190 هزار و 900 تومان

مشهد - کرمانشاه 181 هزار و 400 تومان

مشهد – کیش 204 هزار و 500 تومان

مشهد - ماهشهر 191 هزار و 900 تومان

مشهد – یزد 122 هزار و 600 تومان

مشهد - قشم 190 هزار و 900 تومان


نرخ پروازهای کیش به نقاط دیگر کشور:

کیش – اصفهان 126 هزار و 800 تومان

کیش – شیراز 96 هزار و 400 تومان

کیش – کرمان 50 هزار تومان

کیش – کرمانشاه 105 هزار و 800 تومان


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


نرخ پروازهای شیراز به نقاط دیگر کشور:

شیراز - اهواز 50 هزار تومان

شیراز – آبادان 50 هزار تومان

شیراز - بندرعباس 96 هزار و 400 تومان

شیراز - چابهار 143 هزار و 600 تومان

شیراز - ساری 156 هزار و 200 تومان


نرخ پروازهای اصفهان به نقاط دیگر کشور:

اصفهان - بندرعباس 136 هزار و 300 تومان

اصفهان - عسلویه 112 هزار و 100 تومان


نرخ پروازهای اهواز به نقاط دیگر کشور:

اهواز - اصفهان 96 هزار و 400 تومان

اهواز - ساری 133 هزار و 100 تومان

اهواز - کیش 135 هزار و 200 تومان

اهواز - بندرعباس 104 هزار و 500 تومان

اهواز - شیراز 50 هزار تومان


نرخ پروازهای آبادان به نقاط دیگر کشور:

آبادان - اصفهان 94 هزار و 300 تومان

آبادان - بندرعباس 138 هزار و 400 تومان


نرخ پروازهای عسلویه به نقاط دیگر کشور:

عسلویه - رشت 182 هزار و 500 تومان

عسلویه - ساری 150 هزار تومان

عسلویه - شیراز 50 هزار تومان

عسلویه - کرمانشاه 150 هزار تومان

بندر عباس - کرمانشاه 197 هزار و 200 تومانمسیرهای اعلام شده مربوط به شرکت ایران ایرتور، آسمان و ماهان است که بلیت آنها از دیروز 16 آبان با نرخ‌های اعلام شده قابل فروش بوده است. در این میان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی که بلیت مسیرهای خود را تا 24 آبان ماه پیش‌فروش کرده است قیمت‌های جدید مسیرهای خود را اعلام نکرده و برای تاریخ 24 آبان ماه به بعد سایت فروش بلیت خود را بسته است.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

مرجع :پرشین استار

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار ,خبرهای تازه از گوشه وکنار, | بازدید : 497
برچسب ها :

تاريخ : شنبه 20 آبان 1391 | 4:18 | نویسنده : |
 

 

 

 

ایــــــــران از 5 تا 100000 ریــــال!
 

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/download.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/2.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/3.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/4.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/5.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/6.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/7.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/8.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/9.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/10.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/11.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/12.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/13.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/14.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/15.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/16.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/17.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/18.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/19.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/20.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/21.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/22.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/23.jpg

http://ap07.persianfun.info/img/91/7/ap/eskenas/24.jpgامتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : اخبار , | بازدید : 1049
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 7 آبان 1391 | 20:30 | نویسنده : |

زنـدگی واقـعی شخصیـت های کارتـونی دیـزنی
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

با تشکر از پرشین استار

 امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : عکس,تصاویر جالب ودیدنی ,اخبار , | بازدید : 495
برچسب ها :

تاريخ : دوشنبه 8 آبان 1391 | 4:56 | نویسنده : |